AstroPi Hackathon

Baví tě vesmír, věda a občas zkusíš i programování? Tak vezmi svoje kamarády a kamarádky a propojte všechna tato odvětví na akci AstroPi Hackathon! 🚀


Datum konání:

21. 10. 202222. 10. 2022

Místo konání:

Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická
Lerchova 343
Jihomoravský kraj

Cena:

zdarma

Zpráva z akce

V pátek a sobotu 21. – 22. října se konal první ročník AstroPi Hackathonu na půdě Cyrilometodějského gymnázia v Brně. Na akci se sjelo celkem 10 týmů, 3 v mladší kategorii a 7 ve starší kategorii. Cílem týmů bylo vymyslet experiment, se kterým by se mohly přihlásit do soutěže Astro Pi Challenge: Mission Space Lab. Týmům radili přítomní odborníci – mentoři, vzdělávací kancelář ESERO zde zastupoval kolega Tomáš Kapler. Na konci hackathonu týmy prezentovaly výsledky své práce a odborná porota, ve které zasedl ESERO koordinátor Tomáš Franc, určila pořadí zúčastněných týmů. Nicméně všechny týmy vymyslely velice zajímavé experimenty, které jistě obratem přihlásily do soutěže od ESA. Velké poděkování patří organizátorům akce – žákům Cyrilometodějského gymnázia v Brně, kteří vše zvládli skvěle připravit!

Fotogalerie

Informace před akcí

Chtěli byste se účastnit letošní soutěže Astro Pi Challenge: Mission Space Lab? Ale zatím nemáte vlastní nápad na experiment prováděný na Mezinárodní vesmírné stanici? Nevadí! Máme pro Vás unikátní příležitost, jak vše vymyslet, naprogramovat a ještě k tomu vyhrát úžasné ceny! Tak neváhejte a registrujte se co nejdříve! Nejpozději do 17. října 2022, kapacita je omezena!

Oficiální plakát akce:

Související aktuality