ESERO seminář Země z kosmu na Trans Atlantic Training

ESERO seminář Země z kosmu v rámci Trans Atlantic Training – společné akce ESA a NASA na téma pozorování Země. Součástí bude absolvování DVPP akreditovaného semináře Globální problémy z nadhledu.

Partneři:

Univerzita Karlova
SCIENCE IN
ESA
Next Zone
Magistrát hlavního města Prahy
Masarykova univerzita

Datum konání:

7. 9. 2022

Místo konání:

Preslova 72
Preslova 72
Hlavní město Praha
a také online

Cena:

zdarma

Záznam ze semináře

Program záznamu

čas 14:50 – 36:20 Představení ESERO (Tomáš Franc)

čas 51:00 – 1:48:40 Úvod do družicového průzkumu Země, satelitní snímky a aplikace pro jejich zpracování (Francesco Sarti, He Yin)

čas 2:08:40 – 3:01:40 Satelitní snímky, sledování atmosféry a kvality ovzduší (Francesco Sarti, He Yin, Petr Mareš)

Prezentace ke stažení

Představení ESERO (Tomáš Franc)

Introduction to Earth Observation & Remote Sensing Principles (Francesco Sarti, He Yin)

Sledování kvality ovzduší (Petr Mareš)

Fotogalerie

Pozvánka se seminář (informace před akcí)

Registrace na ESERO seminář Země z kosmu pro den 7. 9. 2022 zde: REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

Trans Atlantic Training je společná akce ESA a NASA organizovaná Univerzitou Karlovou na téma prozkoumávání Země pomocí družicových snímků. Tento prestižní týdenní seminář se koná vždy v některé z partnerských zemí, letos v týdnu 5. – 9. září 2022 se po letech uskuteční opět v Praze, a to prostorách NextZone Smíchovské průmyslové školy.

V rámci programu proběhne ve středu 7. 9. 2022, od 9:00 do 16:00 ESERO seminář Země z kosmu, zaměřený na využití satelitních snímků a nástrojů pro jejich analýzy ve školním vzdělávání. Představíme také ESA školní projekt Climate Detectives a poradíme, jak ve škole sestavit žákovský tým a prozkoumat některý z projevů globální klimatické změny. Společně s kolegy z ESA ESRIN také představíme ESA monitor pro sledování kvality ovzduší (například v obci za topné sezony), jež budeme od letošního podzimu půjčovat do škol pro vedení žákovských projektů.

Akce je vhodná pro pedagogy 2. st. základních škol, středních škol a pro talentované žáky. Součástí bude absolvování čtyřhodinového DVPP akreditovaného semináře Globální problémy z nadhledu.

Doporučujeme si na seminář přinést vlastní notebook, abyste mohli prezentované nástroje rovnou zkoušet, není to však podmínkou.

Účast je zdarma, součástí bude drobné občerstvení.

Program semináře

Související aktuality