Slavnostní otevření první venkovní učebny projektu Archimedes

ESERO stánek s gravitačním simulátorem, workshop na vodní rakety a následné odpaly a ESA školní projekty na slavnostním otevření první venkovní učebny projektu Archimedes.

Partneři:

SCIENCE IN
Masarykova univerzita

Datum konání:

28. 3. 2023

Místo konání:

Základní škola U Červených domků
U Červených domků
Hodonín
Jihomoravský kraj

Cena:

zdarma

Zpráva z akce

Dne 28. března se na základní škole U červených domků v Hodoníně, na škole, která byla v roce 2021 silně poškozena tornádem, konalo slavnostní otevření první venkovní učebny projektu Archimedes. Do Hodonína jsme přivezli ESERO stánek s informacemi o ESA školních projektech, gravitační simulátor a workshop na vodní rakety, kterého se zúčastnili vybraní žáci zdejší školy. Akce to byla více než vydařená s účastí ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové, politiků a České televize, která z celého dne natočila reportáž. Více ve fotogalerii a na stránkách projektu Archimedes (záložka Média, kde najdete články o této akci s dalšími informacemi). Už se těšíme na další spolupráci s tímto unikátním projektem!

Fotogalerie

Informace před akcí

ESERO stánek s gravitačním simulátorem, workshop na vodní rakety a následné odpaly a ESA školní projekty na slavnostním otevření první venkovní učebny projektu Archimedes. Akce se koná na Základní škole U červených domků v Hodoníně, na škole, která byla v roce 2021 silně poškozena tornádem.