Vesmírný den Praha
Již třetí akce tohoto druhu, tentokrát v Praze na Gymnáziu Nad Alejí. Vesmírný program pro žáky nejen o ESA školních projektech.
Datum konání:
Místo konání:
Nad Alejí 1952
Hlavní město Praha
Cena:
Zpráva z akce
S naší vzdělávací akcí Vesmírné dny jsme tentokrát zavítali na Gymnázium Nad Alejí v Praze. Úvodní přednášku pro žáky na téma Co přinesla astronomie lidstvu? přednesl ředitel Astronomického ústavu Akademie věd České republiky, Mgr. Michal Bursa, Ph.D. Žáci si poté vyzkoušeli modelování měsíční základny jako přípravu na projekt Moon Camp Challenge, dozvěděli se, jak se programuje experiment na ISS (příprava na projekt Astro Pi Mission Zero) a jak se staví minisatelit (projekt CanSat), dále zjistili, jak se pátrá po klimatické změně (projekt Climate Detectives) a zkusili si astronomický kvíz o ceny od ESERO Česká republika. Samozřejmě jsme žákům ukázali raketu od Czech Rocket Society, kterou požíváme na národní finále soutěže CanSat. Po Úvalech a Slaném se tak jedná o další úspěšnou akci, budeme v tom určitě pokračovat! Kam zavítáme příště? Chcete u vás také uskutečnit vesmírné dny pro školní třídy z okolí? Napište nám na esero@sciencein.cz!
Fotogalerie
Informace před akcí
Již třetí akce Vesmírných dnů, po Úvalech a Slaném zavítáme tentokrát na Gymnáziu Nad Alejí v Praze. Navíc s námi na akci vystoupí s přednáškou ředitel Astronomického ústavu Akademie věd České republiky, Mgr. Michal Bursa, Ph.D. Chcete u vás také uskutečnit vesmírné dny pro školní třídy z okolí? Napište nám na esero@sciencein.cz!
Program
- Představení vzdělávací kanceláře ESA ESERO (Tomáš Franc)
- Přednáška Co přinesla astronomie lidstvu? (Michal Bursa)
- 3D modelování aneb soutěž Moon Camp Challenge (Tomáš Kapler)
- Programování počítače na Mezinárodní vesmírné stanici aneb soutěž Astro Pi + Sestroj si svůj minisatelit aneb soutěž CanSat (Tomáš Franc)
- Staň se detektivem klimatu aneb soutěž Climate Detectives (Petr Mareš)
- Astronomický kvíz o drobné ceny naší ESERO kanceláře pro nejlepší