Zdroje pro výuku

 • Vykutálené elipsy

  Vykutálené elipsy

  Příručka pro učitele a pracovní listy pro studenty od ESA. Prozkoumejte oběžné dráhy těles ve Sluneční soustavě – vykutálené elipsy! Mimo jiné poznáte geometrii elips, prozkoumáte misi Rosetta a vyrobíte si skvělou výukovou pomůcku – eliptickou desku!

  ,
 • Haló, to je planeta Země?

  Haló, to je planeta Země?

  Příručka pro učitele a pracovní listy pro studenty od ESA. Pošlete automatickou zprávu ze Země vozítku na Marsu a použijte k tomu prostředníka – satelit na oběžné dráze Marsu!

  ,
 • Exoplanety v pohybu

  Exoplanety v pohybu

  Příručka pro učitele a pracovní listy pro studenty od ESA. Vyrobte si vlastní model exoplanetární soustavy ve 3 různých provedeních podle obtížnosti a následně tuto soustavu prozkoumejte pomocí světelných křivek! Jedná se o výukový zdroj k pilotnímu projektu Hack an Exoplanet.

  , ,
 • Detektiv exoplanet

  Detektiv exoplanet

  Příručka pro učitele a pracovní listy pro studenty od ESA. Staňte se detektivem exoplanet – naučte se charakterizovat exoplanety pomocí světelných křivek. Jedná se o výukový zdroj k pilotnímu projektu Hack an Exoplanet.

  ,
 • Když se Země chvěje, příběh seismické vlny – geofyzika v komiksu

  Když se Země chvěje, příběh seismické vlny – geofyzika v komiksu

  Hravá výuková pomůcka, komiks o vzniku seismických vln. Žákům ZŠ je téma zemětřesení vysvětleno netradiční příběhovou formou a seznámí je s geofyzikálními pojmy a jevy, které se v oboru věd o chování Země objevují.

  ,