Zdroje pro výuku

 • Tepelné ostrovy

  Tepelné ostrovy

  Příručka pro učitele a pracovní listy pro studenty z dílny Masarykovy Univerzity. V sérii aktivit se studenti naučí, jak vzniká tepelný ostrov města, jaký je jeho vliv na město a jakým způsobem získat vlastní snímky tepelného ostrova v aplikaci EO Browser.

  ,
 • Python pomocí micro:bitu

  Python pomocí micro:bitu

  Metodika kurzu v délce 10 vyučovacích hodin z dílny Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Naučte se ovládat micro:bit od úplných základů až po pokročilé programy typu Raketa – nakláněním micro:bitu pohybujte s raketou a doleťte k planetě.

  ,
 • Postavte si spektroskop

  Postavte si spektroskop

  Postavte si jednoduché zařízení, které rozkládá světlo na „duhu“ a pomůže vám pochopit jak fungují barvy! Další video ze série „Postavte si!“, tentokrát ve spolupráci s ESERO.

  ,
 • Vykutálené elipsy

  Vykutálené elipsy

  Příručka pro učitele a pracovní listy pro studenty od ESA. Prozkoumejte oběžné dráhy těles ve Sluneční soustavě – vykutálené elipsy! Mimo jiné poznáte geometrii elips, prozkoumáte misi Rosetta a vyrobíte si skvělou výukovou pomůcku – eliptickou desku!

  ,
 • Haló, to je planeta Země?

  Haló, to je planeta Země?

  Příručka pro učitele a pracovní listy pro studenty od ESA. Pošlete automatickou zprávu ze Země vozítku na Marsu a použijte k tomu prostředníka – satelit na oběžné dráze Marsu!

  ,
 • Exoplanety v pohybu

  Exoplanety v pohybu

  Příručka pro učitele a pracovní listy pro studenty od ESA. Vyrobte si vlastní model exoplanetární soustavy ve 3 různých provedeních podle obtížnosti a následně tuto soustavu prozkoumejte pomocí světelných křivek! Jedná se o výukový zdroj k pilotnímu projektu Hack an Exoplanet.

  , ,
 • Detektiv exoplanet

  Detektiv exoplanet

  Příručka pro učitele a pracovní listy pro studenty od ESA. Staňte se detektivem exoplanet – naučte se charakterizovat exoplanety pomocí světelných křivek. Jedná se o výukový zdroj k pilotnímu projektu Hack an Exoplanet.

  ,
 • Vesmírný program Artemis

  Vesmírný program Artemis

  Přednáška o vesmírném programu Artemis a příslušná prezentace ke stažení, může sloužit ve výuce v tématu Vesmír.

  , ,
 • Rakety

  Rakety

  Přednáška o raketách a příslušná prezentace ke stažení, může sloužit jako úvod pro tvorbu a odpalování vodních raket.

  , ,
 • Koumando

  Koumando

  V rámci seriálu České televize KOUMANDO jsme připravili čtyři díly s tématem vesmíru a ESA. Každý díl obsahuje dva nebo tři náměty na školní experimenty, v ději jsou zvýrazněny názornými animacemi.

  , ,
 • Není den jako den, měsíc jako měsíc, rok jako rok

  Není den jako den, měsíc jako měsíc, rok jako rok

  Víte proč některý den tvá 23 h 56 min? A který den má přesně 24 hodin? Jak často se střídají fáze Měsíce? Proč existují přestupné roky? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v této prezentaci!

  ,
 • Dobývání Měsíce

  Dobývání Měsíce

  Prezentace o dobývání Měsíce, obsahuje základní údaje o Měsíci, vysvětlení vázané rotace, milníky průzkumu Měsíce, seznam aktuálních misí a stručný výčet budoucích misí.

  ,