Vesmírný seriál KOSMIX pro děti s tématickými omalovánkami


V první polovině roku 2020 běžel na dětském kanále České televize Déčko 26dílný animovaný seriál pro děti o vesmíru s názvem KOSMIX. Hlavním hrdinou v něm je robůtek Kit, který se rozhodl prozkoumat celý známý vesmír.

Naše kancelář se odborně podílela nejenom na tvorbě scénáře a my tak doufáme, že osloví i starší generace a učitele. Nyní můžete dětem stáhnout i tématické omalovánky z Kitových příběhů.

Robůtek Kit, dabovaný Vojtou Kotkem pracuje na kosmodromu Evropské kosmické agentury ESA v jihoamerické Francouzské Guyaně, kde pracuje jako běžný opravárenský robot. Během příprav na jeden ze startů rakety Ariane 5 se však nadchne pro poznávání vesmíru, a tak se rozhodne, že jej celý prozkoumá. Přivrtá se tak k pomocnému motoru raketového nosiče a příběh plný dobrodružství ve Sluneční soustavě a vzdálených koutech vesmíru může začít. Zážitky a poznatky ze svých cest pak vypráví svým kolegům robotům na kosmodromu.

Plná verze seriálové znělky od písničkáře Pokáče

Navštivte stránky pořadu KOSMIX, zahrajte si hru, nebo zhlédněte všech 26 dílů a poznejte svět robůtka Kita a jeho zážitků v kosmických dálkách:

Zde si můžete rovněž stáhnout a dětem vytisknout tématické omalovánky s motivy jednotlivých dílů.