Vzdělávací projekty a soutěže

 • CanSat

  CanSat

  Postav si vlastní satelit!

  CanSat je výzva Evropské kosmické agentury žákům, aby postavili a vypustili miniaturní družici o velikosti plechovky od limonády. Vítěz českého národního kola se pak utká s vítězi z ostatních zemí Evropy.

 • Climate Detectives

  Climate Detectives

  Prozkoumej klimatický problém

  Školní projekt Evropské kosmické agentury ESA s názvem Climate Detectives (Detektivové klimatu) probíhá od září do května a je určen pro žáky základních a středních škol od 8 do 19 let včetně. Žáci utvoří týmy o minimálně 2 členech a budou hledat klimatický problém, který má nebo by mohl mít dopad na okolí, kde žijí.

 • Astro Pi Challenge

  Astro Pi Challenge

  Pošli svůj kód do vesmíru

  Poslat svůj vlastní experiment na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS nikdy nebylo jednodušší. Sedni s kamarády k počítači a naprogramujte spolu experiment, který poběží ve vesmíru na mikropočítačích Astro Pi (Raspberry Pi).

 • Moon Camp Challenge

  Moon Camp Challenge

  Navrhni základnu na Měsíci

  V rámci Moon Camp Challenge mají žáci ve třech obtížnostních kategoriích za úkol navrhnout a vymodelovat s využitím 3D softwaru měsíční základnu nebo její součásti.

 • Mise X

  Mise X

  Trénuj jako astronaut

  Vzdělávací program zaměřený na poznávání vesmíru, lidského těla a přírodních věd. Děti se během mise stávají astronauty. S pomocí připravených metodik děti procvičují stejné svaly jako jejich skuteční kolegové ve vesmíru a osvojují si dovednosti, které jsou nezbytné pro přežití v kosmu. Cílem celé mise je vést žáky k aktivnímu životnímu stylu, zdravé výživě a…