Astro Pi Challenge

Pošli svůj kód do vesmíru

Poslat svůj vlastní experiment na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS nikdy nebylo jednodušší. Sedni s kamarády k počítači a naprogramujte spolu experiment, který poběží ve vesmíru na mikropočítačích Astro Pi (Raspberry Pi).

Soutěž je rozdělena do dvou věkových – obtížnostních kategorií, první je určená úplným začátečníkům a zabere max. jednotky hodin, druhá je určena týmům starších žáků s programovacími zkušenostmi a trvá 9 měsíců. Astro Pi Challenge pořádá ESA Education a ESERO ve spolupráci s Raspberry Pi Foundation.

Žákům do 19 let nabízí soutěž jedinečnou příležitost provádět experimenty na palubě Mezinárodní vesmírné stanice ISS na oběžné dráze Země. Využívat přitom budou Astro Pi VIS a Astro Pi IR, dva mikropočítače Astro Pi (Raspberry Pi) umístěné na ISS, které jsou vybavené sadou senzorů monitorující okolní prostředí.

Astro Pi: Mise Zero

Oživ každodenní rutinu astronautů na Mezinárodní vesmírné stanici tím, že jim pomocí programu, který napíšeš, zobrazíš vzkaz a obrázek se svým jménem! Tento úkol je vhodný i pro úplné začátečníky a lze jej vyřešit během jedné až dvou vyučovacích hodin.

Astro Pi: Mise Space Lab

Úkolem je navrhnout a naprogramovat experiment, který poběží na Astro Pi počítačích na oběžné dráze Země. Nejlepší pokusy budou realizovány na ISS a týmy pak budou mít možnost analyzovat a interpretovat výsledky.