Střední školy

 • Tepelné ostrovy

  Tepelné ostrovy

  Příručka pro učitele a pracovní listy pro studenty z dílny Masarykovy Univerzity. V sérii aktivit se studenti naučí, jak vzniká tepelný ostrov města, jaký je jeho vliv na město a jakým způsobem získat vlastní snímky tepelného ostrova v aplikaci EO Browser.

 • Python pomocí micro:bitu

  Python pomocí micro:bitu

  Metodika kurzu v délce 10 vyučovacích hodin z dílny Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Naučte se ovládat micro:bit od úplných základů až po pokročilé programy typu Raketa – nakláněním micro:bitu pohybujte s raketou a doleťte k planetě.

 • Postavte si spektroskop

  Postavte si spektroskop

  Postavte si jednoduché zařízení, které rozkládá světlo na „duhu“ a pomůže vám pochopit jak fungují barvy! Další video ze série „Postavte si!“, tentokrát ve spolupráci s ESERO.

 • Vykutálené elipsy

  Vykutálené elipsy

  Příručka pro učitele a pracovní listy pro studenty od ESA. Prozkoumejte oběžné dráhy těles ve Sluneční soustavě – vykutálené elipsy! Mimo jiné poznáte geometrii elips, prozkoumáte misi Rosetta a vyrobíte si skvělou výukovou pomůcku – eliptickou desku!

 • Haló, to je planeta Země?

  Haló, to je planeta Země?

  Příručka pro učitele a pracovní listy pro studenty od ESA. Pošlete automatickou zprávu ze Země vozítku na Marsu a použijte k tomu prostředníka – satelit na oběžné dráze Marsu!

 • ESA Teach with Space Online Conference 2023

  ESA Teach with Space Online Conference 2023

  Dvoudenní videokonference od ESA Education pro pedagogy, zaměřená na vzdělávání o vesmíru. Účast je zdarma, nicméně je nutná registrace. Účastníci získají certifikát o účasti.

 • Český tým MRLB vyhrál soutěž Moon Camp v kategorii Pioneers

  Český tým MRLB vyhrál soutěž Moon Camp v kategorii Pioneers

  Český tým MRLB vyhrál soutěž Moon Camp v kategorii Pioneers! Jedná se o mimořádný úspěch v silné konkurenci 171 týmů z 23 zemí. Dokonce tuto kategorii vyhráli již po druhé (poprvé v roce 2021), na letošním návrhu Moon Camp pracovali dva roky od jejich minulého úspěchu.

 • Zdarma vstup na Maker Faire Prague

  Zdarma vstup na Maker Faire Prague

  Učitelé základních a středních škol z Prahy, POZOR POZOR! Máme pro vás speciální nabídku – ZDARMA VSTUP NA FESTIVAL Maker Faire Prague – přehlídka inovátorů a vynálezců v sobotu 10. 6. a v neděli 11. 6., v rámci DVPP akreditované exkurze projektu Polytechnika tvořivostí!

 • Přijďte na konferenci Polytechnická tvořivost ve výuce!

  Přijďte na konferenci Polytechnická tvořivost ve výuce!

  Jste pedagogové z Prahy? Přijďte 9. 5. 2023 na úvodní konferenci k projektu Polytechnika tvořivostí, jež jsme připravili s kolegy s Maker Faire Česká republika. Bude to stát za to!

 • Termín na odevzdání projektů Moon Camp prodloužen

  Termín na odevzdání projektů Moon Camp prodloužen

  Termín na odevzdání projektů do soutěže Moon Camp prodloužen na 20. dubna 2023. Kolik projektů z České republiky bude letos zasláno do této soutěže a jak budou úspěšné?

 • Neuvěřitelný počet projektů poslaných do soutěže Astro Pi Mission Zero

  Neuvěřitelný počet projektů poslaných do soutěže Astro Pi Mission Zero

  Kolik projektů poslali čeští žáci do soutěže Evropské kosmické agentury Astro Pi: Mission Zero? Neuvěřitelných 431! To nás v absolutním pořadí řadí na bombastické páté místo z celkem 26 zúčastněných zemí! Teď už jen držme palce, aby co nejvíce z těchto projektů porota vybrala pro realizaci na Mezinárodní vesmírné stanici.

 • Exoplanety v pohybu

  Exoplanety v pohybu

  Příručka pro učitele a pracovní listy pro studenty od ESA. Vyrobte si vlastní model exoplanetární soustavy ve 3 různých provedeních podle obtížnosti a následně tuto soustavu prozkoumejte pomocí světelných křivek! Jedná se o výukový zdroj k pilotnímu projektu Hack an Exoplanet.